Masz problem z pozycją strony w wyszukiwarce? Zleć audyt SEO

Dowiedz się więcej o audycie SEO Kraków.

Pojęcie audytu – cytując internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – oznacza kontrolę przedsiębiorstwa, spółki bądź firmy pod kątem wielu obszarów, np. organizacyjnych i finansowych, jak również oszacowanie perspektyw dalszego rozwoju. Co, mając na uwadze zacytowaną definicję, oznacza więc audyt SEO? Jest to głęboka analiza strony www, oceniająca różne jej aspekty, jak szybkość ładowania się strony, hierarchię nagłówków, kod strony, tytuły i opisy meta i wiele bardziej i mniej istotnych elementów. Poza samym wskazaniem nieprawidłowości oraz błędów, w szczegółowym audycie SEO muszą być zamieszczone też sugestie co do rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO sprawdza stronę internetową pod kątem treści na stronie, zgodności ze standardami W3C, użyteczności, a także prawidłowości kodu. Co więcej sprawdzane jest też, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, aby wykazała ona wszelkie nieprawidłowości na stronie i – co najistotniejsze – zaproponowała działania, które pozwolą je naprawić.

Ile trzeba zaczekać na płatny audyt SEO?

Online można znaleźć masa stron i narzędzi, z wykorzystaniem których szybko i bez ponoszenia żadnych kosztów przeprowadza się audyt SEO strony internetowej. Plusy tej opcji? Szybkość i cena. Argumenty przeciw? Całe mnóstwo. Bezpłatne narzędzia bądź też dema z ograniczaną funkcjonalnością, nie są doskonałe. Jeśli już znajdą jakieś uchybienia na stronie, to na ogół nie wszystkie. Mnóstwo problemów (m.in. w kodzie) dostrzec można jedynie w czasie analizy wykonanej nie przez algorytm, a przez człowieka.

Na płatny audyt SEO realizowany przez agencję trzeba poczekać zwykle od tygodnia do ok miesiąca. Termin na przygotowanie raportu powinien zostać wskazany w umowie podpisanej z agencją, która podjęła się jego wykonania. Audyt płatny pozwoli wykryć wszelkie najważniejsze błędy ukryte na stronie. Jeżeli strona została uruchomiona na bezpłatnym szablonie albo na platformie typu Magento czy Shoper, to elementów do naprawienia może być sporo. Kiedy strona powoli się ładuje, a na ważne dla klienta słowa kluczowe pojawia się daleko za pierwszą dziesiątką wyników wyszukiwania, to także są to oznaki, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest dobrym rozwiązaniem.

SEO audyt – co wykaże, jeżeli będzie wykonany uważnie

Starannie wykonany audyt SEO może odkryć masę błędów strony, między innymi:

 • niska prędkość wczytywania się witryny w wersji mobilnej oraz desktopowej,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś obrazów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępem do strony dla botów wyszukiwarek,
 • przyczyny słabej widoczności witryny na słowa kluczowe,
 • brak albo źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak metadanych,
 • słaba jakość treści na stronie,
 • jakość kodu witryny,
 • faktyczna liczba zaindeksowanych podstron,
 • brak bądź nieprawidłowe połączenie z narzędziami Google (np. Google Search Console)

.

Siedziba firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]