Co można leczyć laserem wysokoenergetycznym?

Zobacz, gdzie zamówić lasery wysokoenergetyczne, wejdź na www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go stosujemy?

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do leczenia niemal każdej części ciała. Często jest stosowany przez personel opiekujący się sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: zapalenia, skręcenia stawów czy naderwania ścięgien. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany między innymi w leczeniu zapalenia stawów, lumbago, dyskopatii szyjnej oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy prysznicowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różną budowę i, w rezultacie tego, inny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]