Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Poszerz swoją wiedzę o centrum oka.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się problematycznych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura mało inwazyjna i bezpieczna

Zaledwie dekadę temu korekcja wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie dalekowzroczności, krótkowzroczności, presbiopii, a także szeregu pozostałych schorzeń. Niesłychanie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która cechuje się ogromną skutecznością. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniona jest doświadczona załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dobierze adekwatną metodę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, więc są w stanie zidentyfikować nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają m.in. na formowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem przydatnym w diagnozowaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej i pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie także z innymi dolegliwościami, takimi jak ciałami obcymi w gałce ocznej bądź usuwaniem kaszaków.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]