Laserowa korekcja wzroku – najpopularniejsze metody

Szczegółowe wiadomości w temacie femtoLasik Kraków. Przekonaj się!

Korekta laserowa wzroku to aktualnie najpopularniejsza forma korekcji presbiopii, astygmatyzmu, myopii czy hyperopii, aczkolwiek mało osób wie, iż zabiegi te są wykonywane przy użyciu różnych technik.

Zalety zabiegu FemtoLASIK

FemtoLASIK (nierzadko zwany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, całkiem bezpieczna oraz bezbolesna metoda korekcji takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i w niektórych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – doświadczony optometrysta potrafi zakończyć go w czasie poniżej dwudziestu minut. Atutem tego zabiegu jest to, iż pacjent niezwykle szybko odzyskuje ostrość widzenia – właściwie w przeciągu dnia po zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne obowiązki. Zabieg rozdzielony jest na 2 etapy i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy użyciu skalpela. W metodzie FemtoLASIK najpierw za pomocą lasera femtosekundowego odseparowuje się płatek rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w kolejnej fazie następuje formowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

Pewną odmianą metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta tworzy topografię rogówki i na jej podstawie koduje kolejne ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu wykonuje się u osób z astygmatyzmem i hyperopią, których rogówka znamionuje się nieszablonowym kształtem.

Inne metody korekty wzroku

Nie tak popularne sposoby korekty wad wzroku to m.in.:
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z różnych przyczyn nie jest zalecane zastosowanie metody FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki ściągany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu oka ściąga się z rogówki nabłonek (podlega on po pewnym czasie naturalnej regeneracji), a w następnej kolejności formuje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK określana jest zabiegiem powierzchniowym, gdyż nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak zastosować tylko do korekty nieznacznych wad wzroku.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]