Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Kliknij tu, jeżeli szukasz więcej informacji o laserowej korekcie wzroku.

Codzienny komfort, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz dostęp do rozmaitych zawodów – to zaledwie niektóre z powodów, które skłaniają ludzi do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody ostatnio wciąż wzrasta, do czego przyczynia się zapewne coraz bardziej doskonała technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia) oraz niezmiernie małe niebezpieczeństwo możliwych powikłań. Za przeprowadzeniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania dowodzą bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do sporo poważniejszych problemów, bo są czwartą (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy co trzeci mieszkaniec Europy.

Laserowa korekta wzroku – na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku korzysta z technologii formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można uzyskać fenomenalne efekty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można natomiast wyeliminować problem hyperopii. Dziś szeroko rozpowszechnionych typem lasera wykorzystywanego podczas procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie pulsy światła podczerwonego. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego modelowania, a równocześnie minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia masa czynników. Najważniejsze to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, dokładność i prawie nie istniejące ryzyko komplikacji. Warto wspomnieć także o tym, iż zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej odmówić

Nim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, iż w sporadycznych przypadkach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, schorzenia oczu jak np. zaćma, wiek poniżej 21 roku życia czy karmienie piersią i ciążę.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]