Wszystko, czego należy dowiedzieć się o korekcie stożka rogówki, odnajdziesz na voigtklinikaoka.pl.
Stożek rogówki to schorzenie, które bardzo ogranicza normalne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia i może być powodem kolejnych chorób oczu. W nowoczesnych klinikach okulistycznych eksperci dysponują wiedzą pozwalającą zaradzić tym problemom. Jak więc wygląda przebieg korekty stożka rogówki?
Leczenie stożka rogówki – na czym polega schorzenie?
Rogówka to przezroczysty element oka, który silnie ogniskuje promienie świetlne. Leży przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jakkolwiek ma dużo receptorów bólowych. W okolicy trzydziestego roku życia może ulec odkształceniu polegającemu na ścieńczeniu oraz uwypukleniu w centralnej części. Dzieje się tak z powodu nadwątlenia tkanki, która – jak się przypuszcza – staje się podatna na oddziaływanie wolnych rodników. Stożek rogówki wywołuje astygmatyzm oraz krótkowzroczność, przez co pacjent widzi znacznie gorzej i staje się wrażliwszy na promienie światła. Chorzy skarżą się też na pieczenie oczu, czasem zdarza się również podwójne widzenie. Stożek rogówki niejednokrotnie współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, m.in. zapaleniem spojówek. Szczęśliwie współcześnie osiągalne jest efektywne leczenie stożka rogówki. We wczesnej fazie dolegliwość jest korygowana z użyciem soczewek kontaktowych bądź szkieł korekcyjnych, później jednakże nieodzowne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.
Leczenie stożka rogówki – stosowane procedury
Korekcję stożka rogówki prowadzi się za pośrednictwem wielu procedur medycznych. Aktualnie najskuteczniejszą metodą na podniesienie ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się dodatkowo w korekcie stożka rogówki poprzez modelowanie, tj. metodę Topoguided. Doskonałe efekty przynoszą procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to z kolei pozwala na niwelowanie krótkowzroczności czy też niezborności przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą też po jakimś czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który zupełnie usunie wadę wzroku.
Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]