Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to choroba wzroku, która dotyka starszych ludzi i zdecydowanie pogarsza jakość widzenia. W dzisiejszych czasach specjalistyczne kliniki świadczą pomoc w korekcji tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia wygody życia.

Leczenie AMD – czy może być skuteczne?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej charakteryzująca się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest dolegliwością, która przejawia się poprzez deformację obrazu oraz utratę ostrości wzroku. Rozróżniamy postać mokrą oraz suchą tej choroby. Z AMD borykają się głównie osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, natomiast podłoże przyczynowe choroby nie zostało w dalszym ciągu w pełni poznane. Zakłada się jakkolwiek, iż powodem AMD może być niezdrowy tryb życia – m. in. uzależnienie od tytoniu, długotrwała ekspozycja na światło UV czy otyłość. Wpływ mogą mieć też uwarunkowania genetyczne, a także pozostałe schorzenia współistniejące, takie jak cukrzyca czy hipertensja. Dzisiejsza medycyna wypracowała jednakże techniki, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane z użyciem zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku suchej postaci AMD.

Leczenie plamki żółtej – jak przebiega?

Specjalistyczny laser działa na zmienione komórki oka a zarazem nie powoduje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Procedura leczenia jest nieinwazyjna a więc może być przeprowadzana u różnych grup pacjentów narażonych na uszkodzenie lub całkowitą utratę zdolności widzenia. Technika laserowa pobudza komórki do odbudowania się oraz ogranicza procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – w czasie zabiegu pacjent nie czuje bólu. Przed przystąpieniem do zabiegu oko znieczula się miejscowo, a sam zabieg trwa jedynie parę minut.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]