Na czym polega leczenie starczowzroczności?

Niezbędne informacje w temacie starczowzroczności. Przekonaj się!

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze starości. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia w bliży, co w gruncie rzeczy przeszkadza w czytaniu książek, użyciu smartfona lub notebooka, rozwiązywaniu krzyżówek, a także realizowaniu wielu innych czynności. Starczowzroczność jest wynikiem zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej pełnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być zakładanie okularów, jednak powoduje to trudności. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe często nie są komfortowe, natomiast modele progresywne przeważnie nie są tanie. Najlepszym rozwiązaniem może być wobec tego pozbycie się presbiopii podczas zabiegu.

Leczenie starczowzroczności – wykonuj bez przeszkód proste czynności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala uniknąć licznych komplikacji przy realizowaniu koniecznych, najprostszych aktywności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (trzeba zaakcentować, że niekiedy pierwsze symptomy presbiopii manifestują się już ukończeniu 40 roku życia) mają problemy z pisaniem czy korzystaniem z urządzeń elektronicznych, jak również przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość odczytania ceny produktu). W dodatku, w przeciwieństwie do miopii, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę wadę niekomfortowe. Nie należy też zapominać, iż wada ta się nieustająco pogłębia, a każde następujące 2 lata lata skutkują zazwyczaj pogorszeniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie techniki są możliwe?

Poza korektą przy użyciu szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest również leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę korzystania ze szkieł korekcyjnych. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także drogą ku temu, by w czasie jednego zabiegu w pełni wyeliminować wadę w obu oczach.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]