Obliteracja żylaków – o skleroterapii

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o skleroterapii w Kielcach, uzyskasz na https://revitae.com.pl/zabiegi/flebologia-zylaki/skleroterapia/.

Żylaki to dość częste schorzenie, które wraz z wiekiem zauważa u siebie znaczny odsetek ludzi dorosłych. Stopniowo społeczeństwo zaczyna rozumieć, iż leczenie żylaków nie musi być już traktowane jedynie jako zabieg estetyczny. Tworzące się na skórze pajączki naczyniowe oraz żyłki świadczą bowiem także o dolegliwościach zdrowotnych związanych z żyłami, np. o nieprawidłowym działaniu zastawek żylnych. Wskutek tego do centrów medycyny estetycznej często zgłaszają się pacjenci szukający sposobów na ich likwidację. A takim sposobem jest m.in. skleroterapia.

Czy skleroterapia wymaga podania znieczulenia?

Skleroterapia, która znana jest też pod nazwą ostrzykiwanie żylaków, to aktualnie wręcz standard w leczeniu żył siateczkowatych, żylaków i pajączków naczyniowych. Zabieg ten polega na dożylnym wstrzyknięciu preparatu chemicznego (występującego w postaci pianki albo płynu), który zamyka światło żylaka. Ostrzykiwanie żylaków, w związku z wykorzystaniem w tym celu bardzo cieniutkich igieł, nie jest zabiegiem bolesnym. Liczba nakłuć dokonywanych podczas zabiegu zależy od grubości żyły oraz rozmiarem leczonego obszaru. Skleroterapia może stanowić dopełnienie terapii przeprowadzanej chirurgicznie, ale także wykorzystuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Trzeba zaznaczyć, że skleroterapia nie daje natychmiastowych rezultatów, dlatego przeważnie przeprowadza się ją w seriach 3 bądź więcej zabiegów, a ich liczbę wyznacza lekarz specjalista opierając się na analizie stanu zdrowia danego pacjenta.

Czy każdy może poddać się zabiegowi skleroterapii?

Jak w każdej procedurze medycznej, także przy skleroterapii wymienia się przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Nie mogą poddać się jej osoby chorujące na ostrą zakrzepicę żylną, choroby serca oraz miażdżycę tętnic kończyn dolnych. Lekarz nie zgodzi się też na obliterację żylaków u kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, jak również u osób, u których wykryto podatność na alergie, w tym przede wszystkim na stosowany w czasie zabiegu sklerosant.

Siedziba firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]