Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Potrzebujesz aparatu do ultradźwięków? Skieruj się tutaj.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bo właściwie aplikowane ultradźwięki pozytywnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, wiązadeł, ścięgien oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]