W gabinecie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym – aparat do magnetoterapii

Zobacz magnetoterapia aparaty na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparat do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na znaczne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]