Kancelaria prawna – pomoc frankowiczom

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi polisolokaty bądź kredyty we frankachszwajcarskich. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także wypowiedzianych i spłaconych. Oprócz tego są to także postępowania o unieważnienie umów, zmniejszenia salda zadłużenia czy zwrot gotówki.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, m.in. z mBank, Bank Millennium, Getin Noble Bank oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, by inicjującym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przestudiowania wymagają także inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, a także pomocą w przygotowywaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: reklamacji, zawezwania do próby ugodowej, pozwu i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Dobrze przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i pragnie go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.